top of page

Робота куратора

Доброго вечора, шановні батьки!

Надсилаю вам (чи дітям) обіцяний список літератури на канікули.

Це ті книги, які читати нашим дітям буде ЦІКАВО (а не обов'язково). А ще вони дуже позитивні, враховуючи рік, який ми пережили, це важливо.

 

1. Дж. Даррелл «Моя сім'я та інші звірі». Якщо ви вже скучили за літом, то ця книга для вас (як для дітей, так і для дорослих).  

 

2. Л. Монтгомері «Енн із Зелених Дахів»
(І ще 4 частини, якщо сподобається. Книга для дівчаток, мам і бабусь).

 

3. Марина і Сергій Дяченки «Дика енергія Лана» (для любителів фантастики).

 

4. Артур Конан Дойль  «Загублений світ» (більше пригод, ніж фантастики)

 

5. Нік Горькавий «Астровітянка» ( 3 книги, наукова фантастика і пригоди). Автор – російський фізик, працював у Кримській обсерваторії, тепер живе у США. Можна знайти лише російською мовою, простіше –електронний варіант. Книга просто прекрасна, щоб зацікавити дитину наукою (фізика, астрономія і т.д.). Почитайте – не пошкодуєте.

 

6. Барбара Космовська «Буба» і «Буба: мертвий сезон» (2 книги для дівчаток і мам – цікаво і весело).

 

7. Дж. Толкін «Гобіт або Мандрівка Туди і Звідти» (книга щойно вийшла українською з прекрасними ілюстраціями)

 

Більшість цих кних є  в «Читайці» на Петрівці, можна подивитися на сайті  http://www.chytayka.com.ua/ru/ 

Може бути чудовим подарунком під ялинку

 

Гарних Вам свят і загалом гарного мирного року всім нам)))

 

З повагою, ваш куратор

Взаємодія школи і родини у формуванні у дітей компетенції здорового способу життя

 

Визнаючи школу провідною ланкою виховання молоді, треба зазначити, що без єдності зусиль з сім’єю, ефективність виховання буде низькою.

Адже саме в сім’ї найбільше виховується людина укладом спільного життя: побутом, працею, традиціями, звичаями. Саме в сім’ї дитина засвоює такі загальнолюдські поняття, як добро і зло, корисне і шкідливе, тобто її морально-етичні принципи на яких споконвіку ґрунтується педагогічний досвід народу.

Сім’я завжди була і залишається природним середовищем первинної соціалізації дитини.

Єдність сім’ї і школи відіграє важливу роль у вирішенні завдань всебічного розвитку особистості та у вихованні школярів.

Сьогодні ми говоримо про здоров’я.

Бути здоровим – це природне прагнення людини. Здоров'я означає не просто відсутність хвороб, а й фізичне, психічне, соціальне благополуччя.

Цілісність людської особистості проявляється насамперед у взаємозв'язку та взаємодії психічних і фізичних сил організму. Гармонія психофізичних сил підвищує резерви здоров'я, створює умови для творчого самовираження в різних сферах нашого життя. Активна та здорова людина надовго зберігає молодість, продовжуючи творчу діяльність, не дозволяючи «душі лінуватись».

У родині діти одержують перші навички здорового способу життя. Не всі стають великими спортсменами, але любов до спорту, до самостійних щоденних занять фізичними вправами допомагає кожній людині впевнено крокувати по життю. Боязкі учні після спільної участі з батьками у спортивних святах іноді набувають упевненості в собі, раптом починають любити уроки фізкультури, не бояться бути не зрозумілими однолітками. Вони почувають себе щасливими й потрібними в цьому житті, якщо у школі проходять спортивні заходи за участю дітей і батьків. Спостерігаючи за учасниками, бачимо, який позитивний вплив роблять ці заходи на школярів і батьків. Разом дорослі та діти одержують колосальний заряд енергії. У них з'являється бажання бути красивими та сильними. Завдання вихователя - допомогти дітям повірити у свої здібності й можливості.

Варто нагадати, що ідеал виховання древні греки бачили в нерозривній сукупності прекрасних фізичних, моральних і духовних якостей.

Відповідно до цього принципу, від кожного вільного громадянина була потрібна необхідна психофізична доцільність, тобто сильне, треноване тіло й одночасно певний розвиток і моральна чистота. Такими хочеться бачити й сучасних юнаків і дівчат нашої країни.

Тому, говорячи про здоров’я фізичне, не можна не сказати і про духовне здоров’я. Адже лише здорова не тільки у фізичному, а й у соціально-моральному сенсі родина зможе виростити та виховати здорову в усіх відношеннях людину. А школа має допомогти родині це зробити.

І, як ілюстрацію до сказаного, пропоную вашій увазі фільм з особистого досвіду такої співпраці між школою та родиною.

 

Резолюція:

Пропонується використовувати даний досвід роботи над формуванням компетенції здорового способу життя, оскільки  результатом такої роботи є:

  • культура здоров’я як інтегративна якість особистості і показник вихованості, що забезпечує певний рівень знань, умінь і навичок формування, відтворення та зміцнення здоров’я;

  • формування здорового способу життя учнів і батьків, підготовка дітей до здорового сімейного життя.

Другий рік навчання (група 2-2)

Перший рік навчання (група 1-2)

bottom of page