top of page

13.03.2015.
Захист колективних творчих завдань третього курсу

 

У гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини відбувся захист колективних творчих завдань третьокурсників.
У рамках Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина –Україна» гімназисти третього курсу реалізували творчий проект – дослідження українських  народних ремесел і промислів. Особливо цікавою для всіх стала практична частина проекту, проведена у формі майстер-класів, де учні представили як давні, так і сучасні українські ремесла. Цей проект – справа у гімназії традиційно сімейна. Отож і цього року свої вироби для виставки, виготовлені як дітьми, так і батьками, представили класні колективи третіх курсів. Майстер-класи також проводили спільно: діти, батьки та вчителі. Це було і випікання хліба, і виготовлення різних видів писанок, і декупаж свічок, і валяння, а ще виготовлення різноманітних ляльок-оберегів та паракордових браслетів «виживання», які будуть передані для бійців української армії в зону АТО. 

06.02.2015.
Виготовлення браслетів виживання

 

Браслет виживання – не просто прикраса, а насамперед, 3-4 метри паракорду – надміцної нейлонової мотузки, у серцевині якої знаходиться
7 витих ниток. Такі браслети життєво необхідні нашим військовим. 

Браслети застосовують у разі поранення (джгут, виготовлення шин та носилок, нитка для зашивання ран), для добування їжі (волосінь, тятива для лука, пастки для тварин), ремонту одягу та взуття, як буксирувальний трос, наручники тощо.

Учні групи 3-2 виготовляють браслети виживання і передають їх нашим воїнам.

Перемога – справа рук кожного.

25.12.2014.
Новорічний майстер-клас із виготовлення «пряникових будиночків»

 

Створювати святковий новорічний настрій треба вміти. І ми вчилися це робити, виготовляючи «пряникові будиночки». А коли твориш настрій власними руками, маєш результат і несеш подарунок додому, своїм рідним – це по-особливому цінно. Але спочатку діти приготували і переглянули презентацію про історію виникнення мистецтва виготовлення пряникових будиночків і майстрів зустріли готовими до творчості.

21.12.2014.
Похід до Національного теарту оперети

 

Похід до Національного театру оперети та перегляд вистави «Сорочинський ярмарок» залишив яскраві враження та приємні спогади. Більшість дітей були разом з батьками, і це створювало атмосферу сімейного свята. Було вирішено такі походи зробити традицією.

26.11.2014.
Екскурсія до «Меморіалу пам'яті жертв Голодоморів
в Україні»

 

Перше, що впало в око – це скульптура двох ангелів, охоронців душ померлих. До музею веде бруківка, яка символізує родючий ґрунт, а перед самою «Свічею», прикрашеною фігурами бронзових лелек, стоїть пам’ятник наймолодшим жертвам Голодомору – дітям. У невеличкій залі із фотографіями людей того важкого часу, екскурсовод розповів багато хвилюючого про лихоліття трьох Голодоморів України. Найбільше вразило те, що українські люди іноді навіть не усвідомлюючи цього, їли таких самих, як вони. Насправді, жахливі були часи… Далі ми побували у головній частині музею – Залі пам'яті. Там мали змогу запалити свічку за загиблих, ознайомитись із предметами тогочасного побуту і навіть скуштувати їжу, яку люди вимушені були їсти щодня (і це в кращому разі).

26.10.2014.
Екскурсія до етнографічного комплексу «Українське село»,
с. Бузова

 

У рамках Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна» ми відвідали етнографічний комплекс «Українське село» в с. Бузова.

 

Гімназисти дізналися багато цікавого про українські народні ремесла, а ще спробували власноруч викувати підкову та сплести пташку з соломи.  Багато цікавої та корисної інформації довідалися, а ще – чудово відпочили в затишній атмосфері давнього українського села.

01.09.2014.
Свято Першого дзвоника – свято вишиванок

 

Лінійка 1 вересня та перший урок цього року відбувалися у обстановці надзвичайного патріотичного піднесення, українська вишиванка та елементи національної символіки в одязі та в самому оформленні свята відіграли важливу роль. 

29.05.2014.
Пішохідна екскурсія
«Київ у казках та легендах»

 

Друга пішохідна екскурсія центром Києва була надзвичайно цікавою. Чому Софія Київська сьогодні лише музейний комплекс, а не діючий храм, яке відношення до цього має Будинок з химерами скульптора А.Городецького. Чому на київських пагорбах з’явився будинок з привидами, і що там свистить у вітряну погоду в печах. Історія про найвідомішу відьму Подолу і таємниця будинку М.Булгакова – це лише незначна частина того, що ми довідалися того дня.

28.05.2014.

Пішохідна екскурсія «Скарби Києва»

 

Дізнатися якомога більше про столицю України, наше рідне місто Київ, намагалися учні групи 2-2, вирушивши у пішохідну екскурсію «Скарби Києва». Починаючи від Золотих воріт – одного з найбільших історичних скарбів столиці – до Десятинної церкви, місця, де колись стояли язичницькі ідоли – такий шлях пройшли центром міста. Тепер ми знаємо, що найбільший скарб, вагою 300 кг золота і срібла, було сховано у стінах Києво-Печерської лаври від московського царя. А ще, чому Десятинну церкву не хоче тримати гора київська, і чому в Андріївській церкві немає дзвонів. 

03.04.2014.

Екскурсія в KidsWill – Місто професій

 

Екскурсія до Міста професій стала для учнів групи 2-2 цікавою і пізнавальною. Діти змогли ознайомитися з багатьма професіями, спробувати себе в ролі пожежників, журналістів, фермерів, будівельників, кондитерів та кухарів, перукарів і модельєрів. Кожна професія – цікава, але, як виявилося, витрачати гроші теж доволі приємне заняття, і місто професій дало можливість дітям пережити і це відчуття. 

30.01.2014.

Захист творчого проекту «Свою Україну любіть…»

 

Фінальною частиною творчого проекту групи 2-2 стала літературно-музична композиція «Подорож у країну Навпаки» (майже за В.Симонеком). Діти та батьки дуже творчо підійшли до реалізації проекту «Народні символи», що відбувся у рамках Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна». Задоволення від проекту отримали всі його учасники, а глядачі – справжню насолоду від чарівної української пісні, запального танцю та театральної майстерності наших гімназистів.

bottom of page